Hlavní strana Obsazení
Holešovský chrámový sbor

 

 

Holešovský chrámový sbor (HCHS) je smíšený pěvecký sbor, který zpívá především a capella duchovní skladby soudobých i starých skladatelů. Repertoár bývá zaměřený dle období, kdy účinkuje. Nejčastěji tedy vánoční (adventní) a velikonoční písně. V repertoáru se objevují jména: J. S. Bach, W. A. Mozart, M. Praetorius, M. Duruflé, P. Chaloupský, F. X. Brixi nebo Jan Jakub Ryba. Již tradičně doprovází zpěvem vánoční a velikonoční slavnostní bohoslužby v holešovském kostele Nanebevzetí Panny Marie a zde také pravidelně koncertuje.

O pěstování chrámové hudby na holešovském kůru se od minulého století zasloužilo několik hudebníků, z nichž připomeňme alespoň některé např. prof. Karla Šerého, Bohumila Dovrtěla, Vladimíra Kopřivu. Nynějším sborvedoucím je Mgr. Jan Kotas. Od roku 2009 HCHS spolupracuje s Holešovským komorním orchestrem (umělecký vedoucí Ivo Kurečka) a veřejně vystupuje při koncertní činnosti

Za rok 2013 se stal Holešovský chrámový sbor oceněným kolektivem působícím v oblasti kultury či volnočasových aktivit. Ocenění z rukou zastupitele města Ing. Miroslava Strnada převzal jeho umělecký vedoucí Jan Kotas..

osobnosti2

 

KONTAKT:

Holešovský chrámový sbor, Dům u Sv. Martina, 769 01 Holešov
e-mail na vedoucího sboru:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript