Hlavní strana Články V Holešově vyvrcholily oslavy narození F.X.Richtera
V Holešově vyvrcholily oslavy narození F.X.Richtera

Několikaměsíční oslavy narození holešovského rodáka a slavného evropského hudebníka Františka Xavera Richtera vyvrcholily v neděli 13. prosince 2009.

Závěrečnými akcemi vyvrcholily v neděli 13. prosince několikaměsíční oslavy narození Františka Xavera Richtera, holešovského rodáka a slavného evropského hudebníka. Součástí nedělního odpoledne bylo setkání u pomníku F. X. Richtera v Růžové zahradě zámecké zahrady.
I přes mrazivé počasí umocněné studeným větrem se u pomníku sešlo několik desítek občanů, kteří si vyslechli zajímavé povídání o historii tohoto pomníku z úst holešovského historika Karla Bartoška.

Podrobnosti o historii pomníku si můžete přečíst v aktuálním vydání Holešovska, které vyjde ve čtvrtek 17. prosince.

Následně pak starosta města Zdeněk Janalík a místostarostové Josef Bartošek a Rudolf Seifert položili k pomníku kytici.

Od 15 hodin následovalo v zámecké sala terreně slavnostní posvěcení a křest knihy o F. X. Richterovi, jejímž autorem je vedoucí Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně  Dr. P. Macek. Knize požehnal děkan holešovské farnosti František Cinciala a společně jí pokřtili představitelé města. Křest knihy doprovodili skladbami F. X. Richtera členové Holešovského komorního orchestru Ivo Kurečky.

Od 17 hodin pak následoval ve velkém sále samotný vrchol oslav – koncert zlínské Filharmonie B. Martinů. 

 

Text František Sovadina (převzato z www.holesov.cz)